Вправа 1

В.п. – сидячи на м'ячі, ноги нарізно, руки опущені, притримувати м'яч долонями. Легкі похитування на м'ячі вгору – вниз, не відриваючи ніг від підлоги.

Педагог стоїть ззаду і страхує. Дитя сідає на м'яч, ноги – на всій стопі, випрямлені руки опущені. Потім кладе долоню на м'яч, пальці випрямляє, лопатки розгорнуті, голова піднята, живіт підтягнутий. Злегка спружинивши ногами і відштовхнувшись сідницями, легко підстрибнути і повернутися у в.п. Зазвичай дитина відразу уловлює рух і починає квапитися, що може привести до падіння з м'яча і викликати почуття страху. Щоб уникнути цього поясніть дітям, що квапитися не потрібно.

Це одна з основних вправ в положенні сидячи на м'ячі. Якщо ви навчите дітей правильно її виконувати, то надалі навчання піде швидко і діти не боятимуться. Ця вправа розвиває відчуття рівноваги. Динамічне, ритмічне, м'яке навантаження робить благотворний вплив на вестибулярний апарат і суглоби хребта. Вправа зміцнює сідничні м'язи, стегна, тазові м'язи.

Вправа 2

В.п. – сидячи на м'ячі. Рухи тазом вперед – назад, вправо – вліво, не підстрибуючи. Руки опустити, злегка притримувати м'яч долонями. Темп повільний.

У початковій стадії навчання рух розділити на складові частини: 1 – вперед, 2 – назад, 3 – вправо, 4 – вліво.

Це складний з точки зору координації рух, тому не квапте дітей, якщо у них не все виходить відразу. Виконуйте рух повільно, спокійно. Не намагайтеся сполучати всі Зверніть увагу! Працює лише таз, плечі. Корпус має бути нерухомим, голова піднята. чотири рухи відразу.

Зверніть увагу! Працює лише таз, плечі. Корпус має бути нерухомим, голова піднята. Пружинити ногами. Ця вправа укріплює м'язи живота, поперекового відділу хребта, м'язи тазу; виконуючи її, дитина масажує сідниці, стегна.

Вправа 3

В.п. – сидячи на м'ячі, руки до плечей, потім в сторони, злегка підстрибуючи на м'ячі.

Вправа виконується повільно і плавно. Стежити за точністю виконання рухів: руки в сторони і, не повертаючи голови, лише очима дивитися на руки. Вправа спрямована на розвиток сили м'язів рук і спини, координації, точності руху, а також на зміцнення вестибулярного апарату.

Вправа 4

В.п. – сидячи на м'ячі, ноги разом. Підняти праву руку, ліву опустити, одночасно виконуючи легкі підстрибування на м'ячі.

Ступні разом, носки злегка розведені, руки внизу, притримувати м'яч долонями; злегка підстрибуючи на ньому, через сторони підняти праву руку, потягнутися вгору, випрямлену ліву опустити; потім опустити праву і підняти ліву руку, потягнутися.

Стежите за тим, аби діти виконували рухи ритмічно і не квапилися. Зробіть акцент на те, аби в кінці вправи дитина потягнулася рукою ще трохи вгору. Для цього встаньте ззаду і змусьте її дотягнутися пальчиками до вашої піднятої долоні. Ця робота сприяє розтягуванню м'язів спини і хребта, розвитку координації і вестибулярного апарату.

Вправа 5

В.п. – сидячи на м'ячі, руки внизу.

Тримати корпус прямо, голову не опускати. Злегка підстрибуючи на м'ячі, виставити праву ногу на п'ятку, носок тягнути на себе, повернути його в в.п., те ж лівою ногою.

Виконується вправа ритмічно, не поспішаючи. Стежте за тим, аби діти не сутулилися і «не вип'ячували» живіт. Як виконується рух? Спочатку ногу треба підняти від підлоги, розігнути коліно, випрямивши ногу до кінця, носок потягнути на себе і опустити п'ятку на підлогу.

Важливо при цьому не перевалюватися з однієї сідниці на іншу, а розподілити тягар тіла на обидві сідниці, корпусом не розгойдуватися. Вправа розвиває координацію, зміцнює сідниці, м'язи стегна.

Вправа 6

В.п. – сидячи на м'ячі, руки за голову.

1. підняти праву ногу, носочок відтягнути;

2. повернутися у в.п.;

3. підняти ліву ногу, носочок відтягнути;

4. в.п. Ступні на підлозі, коліна і стегна разом.

Це складна вправа. Діти намагаються її виконати, але відразу вона у них не виходить. Тому спочатку даємо її спрощений варіант – руки опустити, притримувати долонями м'яч, ногу випрямити, не піднімаючи її від підлоги і не підстрибуючи на м'ячі. І лише після цього приступаємо до виконання вправи. Стежимо, аби діти не квапилися, не підстрибували високона м'ячах, ноги випрямляли м'яко, поступово піднімали їх вище.

Інший варіант – піднімаємо ногу, носочок – на себе.Вправа розвиває відчуття рівноваги, вестибулярний апарат, сприяє розтягуванню м'язів задньої поверхні стегна (з відтягнутим носочком), литкових м'язів (носочок на себе).

Всі вправи в положенні сидячи на м'ячі, розвивають відчуття правильної постави, рівноваги, покращують роботу вестибулярного апарату, сприяють зміцненню м'язів спини, живота, м'язів ніг, сідниць.

Кiлькiсть переглядiв: 170

Коментарi