Дитина насамперед повинна засвоїти, як треба правильно стояти: голову тримати прямо, корпус прямий, плечі симетрично відведені назад, живіт підтягнутий, стопи ніг паралельні і на кожну з них припадає рівномірне навантаження від ваги тіла.

Допоможе в цьому наступна вправа. Дитина підходить до стіни (без плінтуса) і стає, притиснувши потилицю, лопатки, сідниці, литки та п’ятки до стіни (для зацікавлення дітей можна виготовити нестандартне обладнання - плоске (в ріст дитини) зображення якоїсь іграшки чи персонажу казки з дерев’яною підставкою, що закриває плінтус). Для дітей старшого дошкільного віку доцільно ускладнити вправу: потім відійти від стіни на один крок, зберігаючи правильну поставу, і знову повернутися до стіни (спиною вперед). З кожним повтором збільшувати кількість кроків. Повторити вправу 8-10 разів.

Після того, як діти навчаться відрізняти правильну поставу від неправильної, з ними доцільно проводити ігри, спрямовані на освоєння правильного положення тіла при ходьбі, як: «Знайди свій будиночок», «Не загуби».

Маршируючи на місці, діти також повинні зберігати правильну позу, високо піднімати коліна й енергійно розмахувати руками.

У старшій групі щоб виробити відчуття, яким має бути положення тулуба та голови під час стояння, ходьби, рекомендують застосовувати такі вправи: ходьба з вантажем на голові (торбинка вагою 500-700 г), можна використати гру «Тримай голову прямо» (діти шикуються на доріжці із зображенням ступень, кожен кладе на голову торбинку з піском. Педагог перевіряє правильне положення тіла. Під музику діти починають рухатися, обходячи предмети, які лежать на підлозі, та зберігаючи правильну поставу. Через 1-1,5 хвилин за командою педагога діти приймають вихідне положення); з гімнастичною палицею за спиною (палиця в ліктьових суглобах горизонтально до підлоги), ходьба по обмеженій площі з переступанням через предмети тощо. Виконуючи ці рухи, тулуб тримають рівно, голову не опускають.

Дуже важливо, щоб діти засвоїли правила самоконтролю, які не лише допомагають пам’ятати про необхідність тримати спину рівно, а й нагадують, як це робити:

- у положенні сидячи за столом – сидіти рівно, відстань між внутрішнім краєм столу і грудьми має відповідати ширині долоні;

- у положенні сидячи – стояти прямо, рівномірно розподіливши вагу тіла на обидві ноги, розправити плечі, не опускати голову;

- під час ходьби – утримувати спину рівно, плечі розправленими, голову не опускати.

Під час бігу треба постійно нагадувати дошкільнятам, щоб вони енергійно відводили лікті назад, правильно тримали голову й тулуб (тулуб трохи нахилений уперед, головНавчаючидітейкидатипредметина дальність і в ціль (м'ячі, торбинки з піском), домагаютьсявиконання цих рухів як правою, так і лівою рукою. Більшість дітей кидає в основному сильнішою рукою (здебільшого правою). Це спричиняє асиметричний розвиток м'язів тулуба, що негативно позначається на поставі. у не опускають).

Кiлькiсть переглядiв: 258

Коментарi