Вчитель-логопед працює не тільки над виправленням неправильної вимови звуків. Корекція звуковимови - це тільки верхівка айсберга. Логопед працює з усіма порушеннями мовлення: загальним недорозвиненням мовлення; її відсутністю, порушеннями голосу, темпу і тембру мови, мовними відхиленнями внаслідок патології центральної нервової системи. На жаль, багато хто про це недостатньо обізнані і недооцінюють важливість своєчасної логопедичної допомоги. Рання діагностика мовленнєвих відхилень є запорукою успішних логопедичних занять.За даними статистики, на жаль, число мовних розладів зростає з року в рік, у зв’язку з цим актуальність проблем корекції мовних порушень у дітей вже приймає глобальний характер. Процес коригування мовлення у дитини - тривалий шлях, який вимагає величезного терпіння його батьків і близьких, дисципліни з боку самої дитини. Однак тільки цей важкий шлях може призвести до позитивних результатів і успішного навчання в школі.

Коли звернутись до логопеда?

Якщо вашій дитині важко спілкуватись зі своїми однолітками,і ви помітили, що її мова значно відстає віднорми зверніться за консультацією до логопеда. Виясніть, що стало причиною.Можливо видуже мало спілкуєтесь з вашою дитиною,і вона просто не чує розмовної мови. Тоді негайно почніть більше спілкуватись з дитиною, читати казки, вірші,активно займатись малюванням та ліпленням.Підставою для відвідування логопеда є неправильна вимова звуків.Свистячі:«С», «З», «Ц» - малюк повинен чітко вимовляти до кінця третього року життя.Шиплячі і сонорні:«Ш», «Ж», «Ч» і «Л», «Р» до кінця п’ятого року життя.Якщо ви помітили помилки і вас тривожить мова вашої дитини зверніться до логопеда за консультацією і невідкладно. Чим довше малюк буде картавити і шипилявити ,тим міцніше закріпиться у нього неправильна вимова і тим важче у майбутньому буде виправитидефект.